Pályázatok

Hivatásos Vadászok Eszközbeszerzési Programja 2023

Az Országos Magyar Vadászkamara a 2023-as évben pályázati lehetőséget biztosított a Hivatásos Vadászok Eszközbeszerzési Programján keresztül. 2023-ban az érdekképviselet hivatásos vadászonként bruttó 160.000 forintot biztosít az egyesületi formában működő vadászatra jogosultakon keresztül a vadőrök munkavégzéséhez szükséges felszerelések beszerzésére.

Vadásztársaságunk sikeresen elnyerte a pályázatot, mely során az alábbi eszközök kerültek beszerzésre:

  • 1 darab Stihl HT 135 benzinmotoros magassági ágnyesőt 
  • 1 darab Stihl MS 362 benzinmotoros fűrészt.
328500677_980662000005556_7451758301445450748_n

Hivatásos Vadászok Eszközbeszerzési Programja 2022

Az Országos Magyar Vadászkamara a 2022-es évben pályázati lehetőséget biztosított a Hivatásos Vadászok Eszközbeszerzési Programján keresztül. 

2022-ben az érdekképviselet hivatásos vadászonként bruttó 200.000 forintot biztosít az egyesületi formában működő vadászatra jogosultakon keresztül a vadőrök munkavégzéséhez szükséges felszerelések beszerzésére.

Vadásztársaságunk sikeresen elnyerte a pályázatot, mely során az alábbi eszközök és vadászkutya került beszerzésre: 

  • 2 darab vadmegfigyelő kamera
  • 1 db távolságmérő
  • 1 db laptop
  • Egy rövidszőrű magyar vizslát, Izbégi Vadász Bonifácot- az Izbégi Vadász kennelből.

Éltető Balaton-felvidékért Egyesület által kiírt helyi fejlesztések támogatása

Vadásztársaságunk sikeresen nyújtott be pályázatot az Éltető Balaton-felvidékért Egyesület által kiírt Helyi fejlesztések támogatása felhívás kódja: VP6-19.2.1.-28-6-21 kategóriában. Az elnyert pályázati összeg 4,81 millió forint volt, melyet vadászházunk tetőszerkezetének cseréjére fordítottunk. A fejlesztésre azért volt szükség, mert a szomszédos településeken élő fiatalok, illetve a térségbe érkező magyar és külföldi vadászok számára nem található olyan közösségi tér, ami a szabadidős tevékenységeiknek megfelelő, korszerű helyet biztosíthatna. Jelen fejlesztéssel a célunk az volt, hogy egy olyan közösségi tér legyen kialakítva, amely az ifjúsági-, közösségi és vidékfejlesztési bázispontként üzemelhet, ami növeli a társadalmi aktivitást, a helyi identitást, erősíti a turisztikai kínálatot, illetve hozzájárul az turizmus megtartásához és letelepedések elősegítéséhez. A pályázat megvalósítása során együttműködünk a helyi iskolával és óvodával. 
 
Társaságunk fontosnak tartja a fiatal generáció természetszeretetre, vad és természetvédelmre való neveléséhez való hozzájárulását. Előadásokat tartottunk a környékbeli gyermekek számára, hogy ezzel is hozzásegítsük a fiatalok helyben megtartását. 
 
A Vadászházunkba érkező vendégek részére folyamatosan rendelkezésre állnak a Balaton- felvidék turisztikai kínálatát bemutató prospektusai. Személyes beszélgetések alkalmával pedig a vendégek részére ajánlásra kerülnek a Balaton-felvidék adta turisztikai lehetőségek. Részt vettünk/veszünk a Hátrányos helyzetű lakosságcsoport aktivitásának ösztönzésében is.
 
 
 

Vadászház fejlesztése a Magyar Falu Program keretében

A Marcal-völgye Vadásztársaság Veszprém-, Vas-, Zala-megye hármas megyehatárnál terül el, keletről a Marcal-folyó határolja. A társaság székhelye Dabroncra került bejegyzésre, viszont a szervezet közösségi programjai 2012 óta a dabronci Önkormányzattól bérelt ötvösi házban zajlanak. Az ingatlan jelentős ideig kihasználatlanul, üresen állt az árnyas lombok alatt, ugyanis nem tudtak megfelelő funkciót adni neki a tulajdonosok. A Széchenyi-kastély parkjában található 80-as években épült kis házat ma már mindenki ötvösi Vadászházként ismeri. A pályázat célja a Vadászház energetikai korszerűsítése a 21. századi igényeknek megfelelően, illetve a Dabroncon és környező településeken élők számára az alapvető szükségletek kielégítését segítő szolgáltatások fejlesztése. A Vadászházként funkcionáló épület a 80-as években épült, B30-as téglából, melynek energetikai besorolása napjainkban nem túl kedvező. A Társaság minden évben lehetőségeihez mérten fejleszti, korszerűsíti az ingatlant jó gazda módjára. Többek között új burkolatok kerültek a kétszintes ingatlan minden helyiségébe, a cserépkályhát patkóval bővítették, így a korszerűtlen és költséges gázkonvektoros fűtést központi fűtésre cserélték, illetve a teljes villanyhálózatot kicserélték. A ház nyílászáróinak kicserélése és külső szigetelése évek óta a tervezett felújítások között szerepel, de a saját forrásuk erre nem elegendő. A projekt közvetlen célcsoportja a Marcal-völgye Vadásztársaság tagjai, az ide érkező Vendégvadászok, közvetett célcsoportja pedig Dabronc, Ötvös, Zalaerdőd, Hetyefő teljes lakossága. Az említett településeken ilyen jellegű multifunkciós közösségi tér még nem található. A projekt hosszú távú eredménye, hogy a civil közösségi tevékenységek és azok végzéséhez szükséges feltételek megvalósításra kerülnek, létesül egy modern közösségi tér, tehát Dabronc, Ötvös, Zalaerdőd, Hetyefő kistelepüléseken élők száma a megvalósult fejlesztésekkel nő, életminőségük javul.

Pályázati azonosító: FCA-KP-1-2021/1-000920

hu_HU